Doniczki na zioła.

Powoli, ale nadchodzi wiosna. A z nią kojarzą mi się jasne kolory, słońce, zieleń. Może warto pomyśleć o nowych gadżetach do kuchni. Zioła powinny gościć na naszych stołach cały rok. Ale teraz możemy je bardziej wyeksponować w nowych ubrankach. Lubię zmieniać to i owo. A każda nawet drobna zmiana cieszy oko. Zachęcam Was również do zmian.

doniczki-na-ziola4

Moje doniczki, osłonki, zostały ozdobione metodą decupage. Użyłam farb akrylowych. Zabezpieczyłam lakierem bezbarwnym.Wykorzystałam doniczki metalowe zakupione w sklepie IKEA. Dostępne są w różnych rozmiarach. Poniżej większa gotowa do ozdobienia i mniejsza już po nałożeniu dwóch różnych kolorów farb oraz preparatu do spękań.

doniczki-na-ziola6

Moi Drodzy, możecie takie doniczki metalowe pomalować farbami w jednym wybranym przez siebie kolorze lub użyć farby w sprayu. Na pewno też będą śliczne.

doniczki-na-ziola5

Na osłonki można także wykorzystać puste puszki po owocach w syropie, groszku, kukurydzy itp. Metody ozdabiania identyczne jak w przypadku metalowych doniczek. Pokażę przykłady w odrębnym poście.

doniczki-na-ziola1

Przy okazji zachęcam wszystkich do posadzenia własnych ziół. Z nasion, albo metodą sprawdzoną i na pewno Wam znaną. Poniżej zdjęcie z kiełkującą natką pietruszki. Kupujemy korzeń pietruszki, najlepiej u znanej nam Pani sprzedającej warzywa z własnej hodowli, obcinamy “dupkę” pietruszki z widocznymi zalążkami natki i umieszczamy ją w doniczce z ziemią. Stawiamy na parapecie z dostępem do światła dziennego i nie zapominamy o podlewaniu. Tylko tyle. Nie potrzeba wiele wysiłku.

20161209_135538.jpg

Inna metodą na własne ziółka, jest zakupienie gotowych i umieszczenie ich w naszych nowych doniczkach. Taką metodę zastosowałam ostatnio, z czystego lenistwa. No cóż, też chodzę czasami na skróty.

ziola-w-donizcce3

Zachęcam do samodzielnej pracy, bo nic bardziej nie cieszy jak własnoręcznie wykonane ozdoby. Dacie radę. Wierzę w Was. Ponadto, tak ozdobione doniczki mogą być świetnym prezentem dla kogoś bliskiego.

Macie pytania związane z wykonaniem? chętnie udzielę odpowiedzi.

Życzę Wam dobrej zabawy i ślicznych kolorowych doniczek. Wasza Ania.

Advertisements

2 Comments

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s