Na szkle malowane.

Tak sobie dzisiaj malowałam. Trochę w tematyce świątecznej, bo malowane na szkle w kształcie jaja.  Były dwa cele. Pierwszy – chodziło o osiągnięcie efektu 3D.  Drugi – trzeba przegonić zimę precz. Ta chyba zdecydowała się odejść, bo dzisiaj przez cały dzień lał deszcz i nawet burza sobie trochę poszalała. Dlatego u mnie pojawiły się maki, dmuchawce, motyle, zieleń w różnych odcieniach. Wiosno przybywaj.

maki na szkle13.jpg

No to może od początku. Nie jest łatwo uzyskać efekt trójwymiarowości. Jednak próbuję. Zaczynam od stempli odbitych na szkle – w czarnym kolorze paprocie, dmuchawce. Nakładam na to akrylowymi farbami wybrane motywy. Najlepiej używać szablonu. Przynajmniej mam pewność, że motyw będzie idealny. No, prawie idealny.

maki na szkle

maki na szkle2

Ponieważ trudno zdecydować się na konkretny kolor kwiatów czy zieleni, w przyrodzie występują różnorodne odcienie barw, dlatego najlepiej robić miksy kolorów. Oczywiście dla dalszego efektu trójwymiarowości, domalowuję konturówkami w różnych barwach zieleni, łodyżki, liście, trawy,

maki na szkle3.jpg

Kolejny krok, a raczej kroki, to tło. Tło zostało domalowane farbami do szkła. Następnie zrobiłam żelowy motyw liścia i posypałam brokatem.

maki na szkle4.jpg

Uff. Malowanki ukończone. Takie szklane jajo, medalion, albo po prostu witraż, z każdej strony prezentuje się inaczej. Powieszone w oknie będzie wyglądać bajecznie, zwłaszcza, gdy promienie słońca zaglądną do domu.

maki na szkle12

maki na szkle9

A Wam spodobała się odrobina lata na szkle? Efekt trójwymiarowości chyba się udał. Teraz tylko potrzebne nam słonko.

Wasza Ania.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s